Groot-Brittannië afgesloten van wereld, chaos in havens verwacht
Het ene na het andere land sloot gisteren de grenzen voor reizigers vanuit Groot-Brittannië vanwege de gemuteerde versie van het coronavirus die er rondwaart. "Een somberdere kerst had niemand zich kunnen voorstellen", zegt correspondent Anne Saenen. In de havens wordt vandaag chaos verwacht.
Het begon gisterochtend voor Nederland met een vliegverbod voor reizigers vanuit Groot-Brittannië, maar al gauw volgde de ene na de andere maatregel. Inmiddels zijn ook veerboten vanuit Groot-Brittannië niet meer toegestaan in Nederland. Het vliegverbod blijft tot zeker Nieuwjaarsdag van kracht.
Reizigers niet meer welkom
Andere Europese landen namen vergelijkbare maatregelen. Frankrijk sloot de tunnel onder Het Kanaal en de haven van Dover sluit voor een periode van zeker 48 uur. Duitsland, Italië, België, Australië en Bulgarije kondigden een vliegverbod af. Ook in Australië en Canada zijn reizigers vanuit het Verenigd Koninkrijk voorlopig niet meer welkom.
Het gaat in eerste instantie om kortetermijnmaatregelen, totdat er meer duidelijkheid over het gemuteerde virus is.
Nederlanders die zich momenteel in Groot-Brittannië bevinden worden geadviseerd een veilig onderkomen te zoeken. Het is niet duidelijk hoeveel Nederlanders er momenteel in Groot-Brittannië verblijven, maar de regering zoekt naar mogelijkheden om hen te helpen. "In het bijzonder voor schrijnende gevallen", liet de regering gisteravond weten.
Alleen vrachtverkeer
Volgens coronaminister Hugo de Jonge is de mutatie van het coronavirus 'natuurlijk aanleiding tot zorg'. De mutatie zou niet dodelijker zijn en ook vaccins lijken nog gewoon te werken, maar de mutatie is tot wel 70 procent besmettelijker dan het virus dat we al kennen. Grote delen van Engeland, waaronder Londen, zijn uit voorzorg in lockdown gegaan.
bron: rtlnieuws.nl